LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga sot/ Godina e SPAK-ut dhe e GJKKO do të ruhen nga Garda e Republikës

1 Shkurt 2023, 11:34, Aktualitet CNA

Nga sot/ Godina e SPAK-ut dhe e GJKKO do të ruhen nga Garda e

Që nga dita e sotme godina e SPAK-ut dhe ajo e GJKKO-së do të ruhen me efektivë të Gardës së Republikës së Shqipërisë.

Këto institucione deri më tani janë ruajtur nga efektivë të Policisë së Shtetit dhe ato të policisë së burgjeve.

Ky vendim u mor në 27 korrik të vitit të kaluar, për të nisur zbatimin ditën e sotme (1 shkurt)./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga