LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Policia e Korçës bllokon një ndërtim "gjigant" me dru/ "Shkund" ndërtimet pa leje

15 Gusht 2022, 10:36, Aktualitet CNA

Policia e Korçës bllokon një ndërtim "gjigant"

Absurditetet e policisë në Korçë nuk kanë të ndalur. Ndërkohë që ndërtimet pa leje, betoni ka pushtuar Tiranën dhe Durrësin, në Korçë policia mësyn fshatrat.

Në fshatin Strelc të Maliqit, policia ka dërguar në Prokurori për hetime një person, i cili ka ngritur një ndërtesë druri.

Mungesa e dokumentacionit është përdorur si pretekst nga Policia, që ka nxituar t’ua dërgojë mediave, edhe pse personi që ata çuar për hetim, është në pronat e tij.

Për një ndërtim të vogël me dru, në pronën tënde në një fshat të largët të Maliqit, edhe nëse të shikon të ngulësh një shkop në tokë, Policia të tregon Ligjin, ndërsa kur betonizohen qendrat e mëdha, qytetet e mëdha, policia nuk ekziston.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin I. S., banues në fshatin Strelcë, Maliq, për veprën penale 'Ndërtimi i paligjshëm', pasi në këtë fshat, kishte ndërtuar një ndërtesë druri, pa dokumentacionin përkatës”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga