LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një festë birre si asnjëherë tjetër/ 5 netët më “cool” në Korçë po afrohen

14 Gusht 2022, 19:57, Aktualitet CNA
Një festë birre si asnjëherë tjetër/ 5 netët
Foto ilustruese

Një festë birre si asnjëherë tjetër ju pret në 5 netët magjike të Festës së Birrës në Korçë.

Pas 3 ditësh, nga data 17-21 gusht, Korça do të përfshihet nga një atmosferë e jashtëzakonshme me muzikë live dhe argëtim.

Festa e Birrës në Korçë, e lindur në këtë qytet, sa tradicionale dhe e veçantë, vjen me pesë netë të paharruara në qytetin më “cool”, ku do të performojnë mbi 50 artistë.

Supriza e këtij viti është pjesëmarrja e këngëtarit të njohur grek, Konstantinos Argiros.

Ai vjen për herë të parë në Shqipëri, ku do të performojë superhitet e tij të pëlqyera kaq shumë nga publiku.

Një festë birre si asnjëherë tjetër/ 5 netët
Disa nga artistët pjesëmarrës në Festën e Birrës

Gjithashtu pjesë e festës më të bukur verore do të jenë artistët e njohur shqiptarë si Aurela Gaçe, Anxhela Peristeri, Capital T, Eugent Bushpepa, Ëest Side Family, Brios Band, Lore, Dj i famshëm Vin Veli, Eugent Bushpepa, Tiri Gjoci, Flashback, Eranda Libohova, Offchestra, Lore, All in Band, Niko Dj. Dhe shumë të tjerë.

Ndryshe nga herët tjera, risia e këtij viti është zona me rezervime, e pozicionuar përballë skenës, e kufizuar nga pjesa tjetër e sheshit, me hyrje dhe dalje të dedikuara.

Mund të rezervoni një nga 150 tavolinat në zonën me rezervime duke hyrë në faqen "www.festaebirres.com", ku gjen dhe të gjitha sqarimet e vlerat e pagesës sipas ditëve.

Pagesa që shkon për rezervimin e tavolinës konsumohet e gjitha pije, ushqim nga personat në të, pra tavolina është falas, ndërsa hapësira tjetër është e gjitha e lirë për ata që nuk duan të rezervojnë tavolinë.

Mos mungoni, netë magjike ju presin!/ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga