LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen këngëtarët që do të performojnë në Festën Birrës

10 Gusht 2022, 17:21, Aktualitet CNA
Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen
Foto ilustruese

Edhe pak ditë na ndajnë nga nisja e festës më të madhe që zhvillohet në Korçë, asaj të birrës.

Festa e Birrës në Korçë do të startojë në datën 17 gusht, ku pritet të performojnë artistët më të njohur dhe të dashur për publikun.

Më herët u bë e ditur se në datën 19 gusht në Festën e Birrës, do të performojnë Capital T, grupi shumë i dashur për publikun West Side Family, Lore, Dj i famshëm Vin Veli.

Ndërkaq mësohet se në datën 19 gusht artistët që do të ndezin atmosferën do të jenë Eugent Bushpepa, Tiri Gjoci, Brios Band, Flashback.

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen

Ndërsa data 20 ka rezervuar supriza të mëdha, ku do të këndojnë për publikën këngëtarja Anxhela Peristeri dhe ylli i muzikës greke, Konstantinos Argiros.

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen

Netët e zjarrta në Korçë/ Zbulohen

Festa e Birrës, këtë vit ndryshe nga vitet e tjera, do të organizohet te terminali i ri i autobusëve, në hyrje të qytetit të Korçës.

Gjithashtu, festa do të ketë skenë edhe te Pazari i Vjetër./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga