LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fluks në pikat kufitare/ Në Kapshticë dhe Qafë-Thanë, 12 mijë shtetas hyjnë në një ditë

14 Gusht 2022, 09:49, Aktualitet CNA

Fluks në pikat kufitare/ Në Kapshticë dhe Qafë-Thanë,

Sezoni veror ka shënuar fluks në pikat kufitare. Rreth 12 mijë shtetas, kanë hyrë në Shqipëri ditën e djeshme në dy pikat doganore, në atë të Qafës-Thanës dhe Kapshticës.

Për datën 13 gusht në Kapshticë kanë hyrë 7475 shtetas dhe kanë dalë 3686.

Në Qafë-Thanë, kanë hyrë 4707 dhe kanë dalë 3285 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Aktualisht në Kapshticë po punohet me 3 sportele në hyrje dhe 3 në dalje./CNA.al

Lajmet e fundit nga