LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

5 netë të zjarrta në Korçë/ Festa e Birrës bën bashkë këngëtarët e mëdhenj, zbulohet edhe emri ‘surprizë’

5 Gusht 2022, 13:41, Aktualitet CNA

5 netë të zjarrta në Korçë/ Festa e Birrës

Për 5 netë më radhë, në datat 17-21 gusht, Bashkia e Korçës do të organizojë Festën e Birrës, e cila shënon kulmin e sezonit turistik për qytetin.

5 netë të zjarrta në Korçë/ Festa e Birrës

Festa e Birrës, këtë vit ndryshe nga vitet e tjera, do të organizohet te terminali i ri i autobusëve, në hyrje të qytetit të Korçës.

Gjithashtu, festa do të ketë skenë edhe te Pazari i Vjetër.

Ashtu si edhe vitet e tjera, Festës së Birrës do t'i bashkohen emra të njohur të muzikës shqiptare, por jo vetëm.

Supriza e këtij viti është pjesëmarrja e këngëtarit të njohur grek, Konstantinos Argiros.

5 netë të zjarrta në Korçë/ Festa e Birrës

Ai vjen për herë të parë në Shqipëri, ku do të performojë superhitet e tij të pëlqyera kaq shumë nga publiku.

Gjithashtu pjesë e festës më të bukur verore do të jenë këngëtarët e njohur shqiptarë si Aurela Gaçe, Anxhela Peristeri, Capital T, Eugent Bushpepa, West Side Family, Brios Band e të tjerë.

Të gjitha grupet dhe këngëtarët do të performojnë live në të 5-ta netën e festës, në të dyja skenat të cilat presin me mijëra vizitorë, jo vetëm nga Shqipëria, por edhe jashtë kufijve./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga