LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mbipopullohen burgjet/ Saranda transferon të paraburgosurit dhe të burgosurit në Fier

14 Gusht 2022, 12:14, Aktualitet CNA

Mbipopullohen burgjet/ Saranda transferon të paraburgosurit dhe të

Burgjet janë të tejmbushur. Për këtë shkak kanë nisur lëvizjet nga Saranda në Fier.

Raportohet se dhjetë të paraburgosur, të cilët janë me masë sigurie nga Gjykata e Sarandës, janë transferuar në burgun e Fierit derisa vendimi të marrë formë të prerë.

Ndërkohë, 3 të ndaluar në komisariat, që kanë marrë masën e sigurisë “arrest me burg” nuk janë dërguar në IEVP Sarandë, por janë transferuar në IEVP Bençe, Tepelenë./CNA.al

Lajmet e fundit nga