LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Suksesi” i Policisë së Pogradecit/ Procedon penalisht 58-vjeçarin pse ndërtoi pa leje në fshat

27 Qershor 2022, 11:53, Aktualitet CNA
“Suksesi” i Policisë së Pogradecit/ Procedon penalisht
Foto ilustruese

Policia e Pogradecit ka shënuar “suksesin” e radhës.

Në një njoftim për media, blutë e këtij qyteti bëjnë me dije se kanë proceduar penalisht një 58-vjeçar me iniciale A.Sh., pasi ka ndërtuar pa leje në banesën ku ai jeton në fshatin Buqezë.

“A. Sh., 58 vjeç, banues në fshatin Buqezë, Pogradec, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, pasi u konstatua duke kryer punime pa leje, në këtë fshat”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ky është “suksesi” i radhës që tregon se Policia e Shtetit po bën punën dhe po “ndriçon”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga