LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anulohet protesta e maturantëve?/ Asnjë i pranishëm para Ministrisë së Arsimit

27 Qershor 2022, 10:34, Aktualitet CNA
Anulohet protesta e maturantëve?/ Asnjë i pranishëm para
Ministria e Arsimit

Maturantët duket se e kanë anuluar protestën që kishin paralajmëruar se do të mbahej ditën e sotme para Ministrisë së Arsimit.

Protesta ishte njoftuar që do të mbahej në orën 10:00, ndërsa deri në orën 10:30 asnjë maturant nuk është parë përpara ministrisë.

Duket se pas publikimit të notave për lëndët me zgjedhje maturantët kanë vendosur që ta anulojnë protestën.

Kujtojmë që maturantët kërkonin që testi i lëndëve me zgjedhje të ripërsëritej, teksa thoshin se kishte pyetje jashtë programit në Biologji. Në lidhje me këtë sqaroi edhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi, teksa tha se pyetjet ishin hartuar siç duhej dhe se s’kishte asgjë gabim./CNA.al

Lajmet e fundit nga