LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ndan pamjet nga Kalaja e Gjirokastrës/ "Thesar i trashëgimisë sonë historike e kulturore"

27 Qershor 2022, 08:38, Aktualitet CNA
Rama ndan pamjet nga Kalaja e Gjirokastrës/ "Thesar i
Kalaja e Gjirokastrës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me një postin nga kalaja e Gjirokastrës.

Rama, përmes një video, thekson se po punohet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti.

Kalaja e Gjirokastrës, sipas kryeministrit, ka një peshë të veçantë në thesarin e trashëgimisë historike e kulturore të vendit tonë.

MIRËMËNGJES

dhe me këto pamje nga Kalaja magjepsëse e Gjirokastrës, ku punohet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti me peshë të veçantë në thesarin e trashëgimisë sonë historike e kulturore, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga