LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Netët magjike me muzikë live në Korçë/ Si mund ta rezervoni tavolinën në Festën e Birrës

14 Gusht 2022, 20:58, Aktualitet CNA
Netët magjike me muzikë live në Korçë/ Si mund ta
Foto nga spoti i Festës së Birrës

Në datat 17-21 gusht të gjithë do të jenë në Korçë. Është Festa e Birrës, festa që kulmon verën dhe që vjen madhështore në edicionin e saj të 16-të në qytetin e Korçës.

Për herë të parë në Shqipëri, të shtunën, 20 gusht, do të jetë në një koncert madhështor në Korçë, në skenën e Festës së Birrës këngëtari grek Kostantinos Argiros, një nga emrat më të njohur në Greqi.

Emrat më të njohur të muzikës shqiptare Aurela Gace, Eranda Libohova, Eugent Bushpepa, Capital T, West Side Family, etj. do të jenë pjesë e 5 koncerteve madhështore që do të mbahen në skenën e festës pranë terminalit të autobusëve.

Për herë të parë në Festën e Birrës këtë vit mijëra vizitorë nga brenda e jashtë Shqipërisë do të kenë mundësinë të rezervojnë vendin e tyre në festë, në një zonë të dedikuar, pozicionuar përballë skenës me shërbim të veçantë.

Për të gjithë ata që nuk duan të rezervojnë një tavolinë paraprakisht, hyrja do të jetë e lirë në hapësirat e tjera me tavolina në festë.

Ka filluar tashmë shitja e biletave të koncertit të këngëtarit grek Kostantinos Argiros në çdo pikë easypay kudo në Shqipëri ose online në faqen zyrtare të festës "www.festaebirres.com".

Të gjitha koncertet e tjera janë falas./ CNA.al

Lajmet e fundit nga