LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vidhet arka e xhamisë në Maliq

15 Gusht 2022, 10:28, Aktualitet CNA

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur arkën e xhamisë në fshatin Podgorie në Maliq.

Policia bën me dije se më datë 14.08.2022, në fshatin Podgorie, Maliq, është konstatuar e hapur arka e xhamisë së fshatit, ku është marrë një sasi e vogël parash.

Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin, kapjen e autorit/ve, si dhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga