LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Duan të kriminalizojë tërë shoqerinë”, Meta: “Metamorfoza”, droga në Zall Herr e kursi i euros tregues

9 Gusht 2023, 14:15, Aktualitet CNA

“Duan të kriminalizojë tërë shoqerinë”,

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një dalje për mediat tha  operacioni “Metamorfoza”, droga në Zall Herrë dhe kursi i euros janë tregues se në çfarë situate të rëndë është siguria kombëtare.

Sipas tij nuk kemi të bëjmë thjesht me një grup të strukturuar kriminal kemi të bëjmë me një përpjekje të këtij grupi të kriminalizuar që do të kriminalizojë një shoqeri të tërë.

“Sipas edhe të gjitha të dhënave nga operacioni “Metamorfoza” dhe për faktin që në një repart ushtarak u mboll kanabis të dyja tregojnë se në çfarë situate të rëndë është siguria kombëtare. Elementët e botës së krimit kontrollojnë drejtuesit e Policisë së Shtetit. Ky nivel inkriminimi i Policisë së Shtetit ka vetëm një autor që është kryeministri aktual, Edi Rama.  Nuk kemi të bëjmë thjesht me një grup të strukturuar kriminal kemi të bëjmë me një përpjekje të këtij grupi të kriminalizuar që do të kriminalizojë një shoqeri të tërë. Këtë e shohim dhe në kursin e frikshëm të euros me lekun. Opozita të rrisë nivelin e bashkëpunimit për të përballuar një situatë ku një grup i strukuruar kriminal do të shndërrojë të gjithë shoqerinë në grup të strukuruar kriminal.” /CNA

Lajmet e fundit nga