LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha “babai”i falsifikimeve/ Bashkëpunëtorët i mbushin listat me emra fiktivë

3 Shtator 2023, 17:17, Aktualitet CNA

Basha “babai”i falsifikimeve/ Bashkëpunëtorët i

Lulzim Basha kreu i Partisë Demokratike të vulës pasi mori drejtimin e kësaj force me 100 petritë vijoi misionin e tij.

I bindur se numrat nuk kanë rëndësi me forcën e delirit tashmë ai synon që të marrë jo vetëm të gjitha postet e partisë por dhe atë të kryeministrit.

Në rrugën për ta bërë këtë i vijnë në ndihmë dhe bashkëpunëtorët e tij të cilëve ju pëlqen të mbushin fletët me emra fiktiv në pamundësi për përkrahës real.  

Një nga mbështetëset e Bashës, pasi lexonte në telefon, shkruante në letër dhjetwra emra qytetarësh, duke firmosur pa dijeninë apo prezencën e tyre. 

Basha “babai”i falsifikimeve/ Bashkëpunëtorët i

Për Bashën dhe përkrahësit e tij që numërohen me gishtat e dorës kjo nuk është një taktikë e re.

Luli futi në lista delegatësh emra fiktivë, ku bashkëpunëtorët e tij vetë i shkruanin dhe vetë i firmosnin. 

Mesa duket Bashës nuk i ka mjaftuar as mbështetja e Ramës./ CNA

Basha “babai”i falsifikimeve/ Bashkëpunëtorët i

Lajmet e fundit nga