LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balluku takon Princin e Kurorës së Arabisë Saudite/ “Muajt në vazhdim do të jenë shumë premtues”

3 Shtator 2023, 15:49, Aktualitet CNA

Balluku takon Princin e Kurorës së Arabisë Saudite/ “Muajt

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, ka takuar Princin e Kurorës së Arabisë Saudite, Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

Balluku ka zbuluar temat e diskutimit me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite.

Ajo ka treguar se me Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan mbi marrëdhëniet dhe bashkëpunimin mes dy vendeve në ekonomi, turizëm, inovacion, energji dhe në infrastrukturë.

Zv.kryeministrja ka paralajmëruar se muajt në vazhdim do të jenë shumë premtues për sa u përket bashkëpunimeve.

Balluku takon Princin e Kurorës së Arabisë Saudite/ “Muajt

"Abu Dabi, me Princin e Kurorës, Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan, Ministri i Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe disktuam mbi marrëdhëniet dhe forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona në fusha të ndryshme, ekonomi, turizëm, inovacion, infrastrukturë, si dhe zhvillimin dhe shkëmbimin e praktikave qeveritare. Energjia dhe klima janë gjithashtu dy sektorë të rëndësishëm ku ka hapësirë dhe vullnet për të bashkëpunuar më ngushtësisht mes Shqipërisë dhe Emirateve të Bashkuara edhe në kuadër të COOP 28. EBA është një vend partner që na ka mbështetur në vijimësi. Më tej kemi diskutuar projekte konkrete me rëndësi strategjike, jo vetëm për Shqipërinë, por dhe për rajonin, në prani dhe të Reem bint Ibrahim Al Hashemy, Ministre për Bashkëpunim Ndërkombëtar, dhe Mohamed Hassan Al Suëaidi, Ministër i Investimeve të Emirateve të Bashkuara Arabe. Muajt në vazhdim do të jenë shumë premtues dhe mezi pres të ndaj me publikun vendimet që kemi marrë gjatë kësaj vizite në Emiratet e Bashkuara Arabe", ka shkruar Balluku në rrjetet sociale./ CNA

Balluku takon Princin e Kurorës së Arabisë Saudite/ “Muajt

Lajmet e fundit nga