LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi nis luftën me Batonin

5 Maj 2022, 09:16, Satire Politike CNA
Bibilushi nis luftën me Batonin

Ka disa ditë që shkruan e shkruan letra, e-maile, shkrime, sajime, shpifje, trillime, ofendime.

Ç?është ky inat që të ka kapur me Batonin, mo?– e pyeti Bushati.

Po Bibi nuk flet. Nuk hapet se Bushati mbush dynjanë, thotë me vete. E sërish shkruan e shkruan.

Ka thënë që ka bole të forta, -i tha Niko i Kohës.

Ai është bole komplet, nuk ka bole, -formuloi Bibilushi nga ato frazat që i duken si fjalë të urta.

Bëri ca sms dhe vendosi të shlodhej pak. Donte t?i hapej dikujt, por nga frika e këtyre përgjimeve nuk e çeli gojën. Për fat e mori në cel Tigri, zv/kryeministri.

Njihen prej 30 vitesh. Janë afruar e larguar disa herë. Tani sa herë në cel i del emri i tij e zë frika. Se të dy i lidh inceneratori, vjedhja e shekullit. E hapi me ankth:

Hë mo, do që t?ja fusësh Batonit, më tha Bushati.

Po, po.-e tha me zë të lartë se u qetësua. Nuk po më arrestokan sot, u gëzua..

Po pse e ke zënë me atë budalla? Dhe Rama si klloun e trajton.

E di,e di, po dua t?ja shkul miellin e Serbisë dhe të Ukrainës atij.

Po nuk të mjafton kafja ty?

Jo, nuk më mjafton. Se nga burimet e mija mësova se çmimi i grurit do kapë majat. Kafja do rrijë në vend.

Nuk e mbaroi fjalën se Tigri e mbylli cel. Ç?m?u desh që fola, u nxeh me veten. Pas dy minutash e mori Rama.

Ej, më tha Tigri që do t?ja zhysësh Batonit për grurin. Hahaha,ti pandeh se akoma e ka ai. Ia kam hequr, mo. E kam vetë ka kohë. Po deshe të ngarkosh e të shkarkosh maune me grurë hajde se kemi nevojë për hamenj. -dhe ia mbylli.

Bibilushi nuk e donte veten. S?po kapte gjë, u bënë muaj. Duhet të  rri në Tiranë. T?i ngjitem prapë Ramës se ndryshe mbarova. Mund të krijoj dhe një parti, por nuk e vazhdoi. Se këtë ia tha edhe gruas para ca ditësh e ajo ia ktheu:

Po kush të beson më ty, mor i zi! As Nikollë Lesi nuk ta var më./CNA.al

Bibilushi kërkon të mësojë studentët e gazetarisë si të shpifin

Bibilushi hap zyrë juridike në Dardhë

Bibilushi i shkruan letër Ramës

Bibilushi trondit Dardhën

Bibilushi ka vendosur të mbjellë drogë

Bibilushi ‘dashuron’ numrin dy!

Bibilushi mëson fshatarët si të marrin certifikata online

Bibilushi e kthen vilën në hotel

Bibilushi fillon shet libra te dera e Top Channel

Bibilushi bëhet fotograf

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

Bibilushi thërret policinë në Dardhë

Bibilushi i Dardhës hyn në fjalorin e Gjuhës Shqipe

Bibilushit iu ngrit mendja për President

Bibilushi kërkon të bëhet prefekt i Korçës

Bibilushi bëhet fotograf

Lajmet e fundit nga