LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi ka vendosur të mbjellë drogë

30 Prill 2022, 11:22, Satire Politike CNA
Bibilushi ka vendosur të mbjellë drogë

Sa tha Rama që do e legalizojë Arben Dardha iu përvesh punës. Mati tokat që ka përlarë, pyjet, lëndinat dhe pa se ishin dhjetra hektarë. I shumëzoi për rendiment, pastaj i shumëzoi prapë me euro për kg dhe i dolën miliona e miliona. Nisi t?i binte kokës me grushta.

Kot u mora me inceneratorët që do më fusin në burg. Të kisha bërë një plan biznes për kanabis do kisha mbushur një bankë me para.

Bisedoi me Çuçin e ai gjysëm e lejoi.

Ç?a të thotë vëllai ty, mos e marrë vesh ai gomari i gjatë dhe hajde e dëgjo fjalimet katër orëshe të tij,-ia preu.

Bibi i mori si leje këto fraza ndaj iu fut punës. Rrethoi tokën arë, lëroi lëndinat dhe u vuri zjarrin dy pyjeve të tij. Sa pa që po afrohej zjarrfikësja u doli para:

-?Nuk ka zjarr jo, po xhirojmë një film?,-u tha dhe i dëboi.

Porositi farën dhe ia sollën me postë nga Holanda. Mori ca mjeshtra nga Lazarati dhe vlon puna në Dardhë. Fshatarët u shqetësuan, u revoltuan, po Arben Dardha i ka gati mashtrimet.

Nuk ka vend turistik në botë, ku mungon hashashi. Turistët ndaj do vijnë. Për klimë dhe për kanabis. Kam qënë në Florida dhe pashë që aq i madh sa qe oqeani ishin dhe fushat me drogë. Dje thoshim, kromi çan rrethimin, sot themi, kanabis na rrit fitimin.

Arben Dardha del në mëngjes te ballkoni i vilës e s?u gëzohet dot fidanëve. Nga ngazëllimi fillon reciton:

O malet e Dardhës dhe ti o hashash i bekuar…

Por nuk e vazhdon dot se atë çast ia plas lehjes dhe bulldoku i Sofos e ngatërohen zërat. Nuk kuptohet në është recitim i Arbenit a është kujisja e qenit./CNA.al

Bibilushi trondit Dardhën

Bibilushit iu ngrit mendja për President

Bibilushi i shkruan letër Ramës

Bibilushi kërkon të mësojë studentët e gazetarisë si të shpifin

Bibilushi hap zyrë juridike në Dardhë

Bibilushi bëhet fotograf

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi kërkon të bëhet prefekt i Korçës

Lajmet e fundit nga