LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij “Fletushka”/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

10 Prill 2022, 16:08, Satire Politike CNA

Nga burime që po i konfirmojmë hap pas hapi na del se shoku Arben Bibilushi nuk e ka hedhur votën as për ?Fletushkën?. E kishte partinë e tij, por nuk e votoi. Pse? Thuhet se ai ka treguar shpirtin e tij praktik.

-E dija që ?Fletushka? nuk fitonte ndaj e shita votën time.

Kështu është shprehur mes miqve të tij. Madje Arben Bibilushi I njoihur edhe si Ben Dardha tregon edhe operacionin e shitjes.

-Ia afrova Bashës,-nis rrëfimin ai. -Basha i donte, por më kërkoi para, tja jepja kunatit.  O gjumash, i thashë, do dhe vota dhe lekë?

-Lekë jo, dua euro,m?u përgjigj.

Atëhere ia ofrova Ramës. I bëra sms, po nuk e lexoi. E mora në cel. Do vota, e pyeta. Uënjsh në bythë, më tha. Kur mendoja se po më ikte vota për lesh bëra mbledhjen e partisë. Ua thashë anëtarëve të kryesisë që t?i shesim votat. Ne të humbur që të humbur jemi. Unë timen do e shes, ama në se i japim të gjitha fitojmë diçka. Ranë dakort.

Po mendonim nga 200 euro copën. Më bëheshin nja 10 mijë euro se 500 vota ishin kryesia me familjet e farefisin e tyre.

Ia afrova Dash Shehit.

-Ik,or kopil, më tha. Nuk më bëjnë fajde votat e tua se janë harram.

Ia çova Dules. -Oqi nga ty,ma preu.

Kur ngela hallakat më erdhi ndër mend Jenisheri, i partisë së pensionistëve. Ai pranoi, po na doli një problem. Nuk kam lekë. M?i jep falas dhe kur të marr unë qeverinë të jap ca toka andej nga Dardha, bile të quaj dhe investitor strategjik, më premtoi. Prit gomar të mbijë bar dmth. Po ia futa, ia shita.

-E si?-pyesin Bibilushin.

-Po ja,më kishin ngelur nja 5 mijë libra që nuk m?i ble njeri. Sa t?i hidhja te plehrat i thashë Jenisherit. Merr librat e mij falas, shpërndaji ndër pensionistë dhe të jap votat falas. Pranoi, por me një qeshje tallëse.

-Pse qesh, e pyeta. Se edhe votat si librat i ke, më tha. I ke pa peshë.

Ty Bibilush as të lexon njeri, as të voton njeri.

Lajmet e fundit nga