LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

19 Prill 2022, 07:06, Satire Politike CNA

I ka lindur mania të jetë kudo. Sidomos tani që nuk ia pjerdh askush do patjetër të bëhet protagonist. Jep mendime ushtarake për luftën në Ukrainë, tregon se fetë te ne jetojnë në harmoni e se nesër në Mars, veç ujit do të gjendet me siguri dhe një libër i tij poshtë ndonjë shkëmbi.

E bëri për vete tundimi të futej te Kodi Rrugor. Mori në cel Çuçin dhe iu lut.

Po si të të fus o njeri?!-pyeste e çuditej ministri.

Po një nen dua,jo më shumë. Quaje ?Neni Blushi?.

Çuçi ia mbylli cel dhe ia bllokoi numrin. Kot se Ben Dardha mori Ulsiun.

-Po, po,-i thosh Ulsiu e më pas,-Na çau tr*pin ky kokë dardha.

Bibilushi nga që iu mbyllën shtigjet e shkrojti vetë nenin që donte te Kodi Rrugor. Dhe ja se si:

                   NENI BLUSHI

-Te shenja sinjalizueze kthesë e fortë majtas, kthesë e fortë djathtas, pra kthesë dyfishe te tabela në rrugë nuk do vendoset më  shigjetë e zezë e spërdredhur dy herë,por do ngjitet një foto e Ben Dardhës.

**          ***.            *****

Ia dërgoi Ramës. Ky sa e lexoi ia nisi Çuçit:

-?Vendoseni urgjent në Kod. Se po pa surratin e këtij para çdo shofere heq këmbën nga gazi. E ve te frenat nga që e di që e pret pas kthesave ose një vjedhje, ose një mashtrim?./CNA.al

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Lajmet e fundit nga