LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

11 Prill 2022, 12:57, Satire Politike CNA

Ky lajm e kapi gafil të ziun Fevzo. Nuk u besoi veshëve kur dëgjoi se Ben Dardha donte gjysmën e pasurisë së tij.

?Unë vwrtetw kam prona pa fund dhe para pa hesap ama i zotwroj falë djersës e punës së gjyshërve të mi. Ata kanë punuar e janë lodhur që ta shtonin mallin e gjënë e tyre. Normal që unë do pwrfitoja si trashëgimtar, por nuk kuptoj se ç?punë ka Bibilushi me pasurinë time?,-u alarmua Blendi i shkretë.

Miqtë e shokët i thanë t?i bjerë prapa se po qe për pasuri Beni është si hijena. E nuhat dhe ta rrëmben.

Vrapoi Fevziu dhe pa në gjykatë një kwrkesë të Ben Dardhës. Fiks donte pasurinë e Fevzos. Madje donte gjysmën e saj. Këtu nuk mbajti më Blendi. I shkoi te shtëpia në Dardhë e ia plasi që te dera:

Po pse vëlla të kam unë ty që të ndaj pasurinë më gjysëm?-i ulwriti.

Po Bibilushi ia ktheu qetë:

Fevzo relaks byrazer. Unë nuk pyeta pwr pronaren e Topit e jo më pwr ty. Po kwrkoj gjysmën e pasurisë tënde se aq më takon?.

Si të takon, more!-shfrynte Fevziu.

Më takon se para shumë vitesh kur unë isha kryeredaktor te ?Koha Jonë? ti ngele te zyra ime. Më luteshe të të merrja gazetar atje. Po nuk pranova.

E di, e di. Më thoje, ik Fevzi se ti nuk di të shkruash.

E sheh pra. Po të të merrja unë sot do rrije në kafet e rrugës me Nikollë Lesin e do i ndizje cigaren atij. Ndwrsa unë të dëbova që ti të shkoje te Sandri, të bëje Opinionin atje dhe të merrje sa hap e mbyll sytë pronat e tua dhe të të gjithë farefisit.

Fevziu aty ngeci. Nuk dinte të jepte pwrgjigje. Tha veç tre fjalë:

Ta lemë 10%?

Jo, gjysëm pwr gjysëm,-tha hijena Bibilushi. Dhe i shkëlqyen sytë si dacit kur sheh cironka./CNA.al

Lajmet e fundit nga