LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bibilushi trondit Dardhën

29 Prill 2022, 10:18, Satire Politike CNA

Ka dalë që në mëngjes te avllia e vilës dhe majë shkopit mban një gjarpër dy metra të gjatë.

Fshatarët, gjarpër kaq të madh nuk u kanë zënë sytë.

Afrohen pak ta shohin më mirë, po Arbeni ua hedh te surrati e ata largohen të pataksur.

Fshatarët që mbërritën të parët e pyetën:

-Ku ishte?

-Te vila.

-Brenda?

-Te dhoma e gjumit,-thotë me krenari Bibi.

Pasi u mblodh thuajse gjithë fshati Arben Dardha u shpjegoi:

-Ky lloj gjarpëri është shumë helmues.Por dhe shumë tinzar.

Pa kuptuar më erdhi deri te krevati. Sa më pickoi ia futa një ulurime.

M?u duk sikur më nguli dhëmbët ndonjë peshkaqen.

U ngrita e para meje shtrihej ky gjarpër gjigand. Kaq e pata, mendova. Pashë në internet këtë lloj.

Shkruhej se mund të jetoja gjysëm ore. I bëra sms vajzës, i tregova shtetin dhe kodin e bankës të parave të incineratorëve.

Gruas i lashë ca prona dhe shtëpinë në Dardhë shkruajta ta merrte Rama.

Ai është me azëm e ajri këtu i bën mirë. Pas kësaj po prisja të vdisja. Por kaluan tre orë e hiç.

Shoh në dysheme gjarpërin,nuk lëvizte. Kishte ngordhur.

Pyeta veten:

-Ore,më kafshoi ky apo kafshova unë gjarpërin?!

Më pas nga një mjek që pyeta mësova se gjaku im ka helm më shumë nga helmi i gjarpërit. Ja,  pse unë mendokam si gjarpër e ndaj s?kam asnjë shok.

Fshatarët u tmerruan.

Pritet eksod i madh i tyre. Tani, Arbenin ata e shohin me tmerr dhe e thërrasin ?Gjarpëri Mjekërbardhë?./CNA.al

Bibilushi i shkruan letër Ramës

Bibilushi kërkon të mësojë studentët e gazetarisë si të shpifin

Bibilushi hap zyrë juridike në Dardhë

Bibilushi bëhet fotograf

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi kërkon të bëhet prefekt i Korçës

Bibilushit iu ngrit mendja për President

 

Lajmet e fundit nga