LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushit iu ngrit mendja për President

23 Prill 2022, 12:35, Satire Politike CNA

Nga mezi i natës i hypi makinës dhe u lëshua drejt Tiranës. Rrugës bënte plane, si do ia dilte mbanë të zgjidhej në krye të shtetit.

-Unë rrëmbeva postin e të parit në Top Channel e jo më të zëvendësoj Metën,-fliste me vete.

Kur kaloi Elbasanin mori në celular Niko Lesin.

-Dua të bëhem President,-i tha.

Niko qeshte e nuk pushonte. Ia mbylli dhe mori Fevziun.

-Kot e ke, Rama do zgjedhë një femër.Ti nga larg dukesh mashkull,-i tha ai.

Po mendohej kujt t?i kërkonte ndihmë dhe u trondit. Nuk i kishte ngelur asnjë shok e mik.

Sa hyri në shtëpi i tha gruas:

-E vendosa,do bëhem President.

-Mirë do bësh se me kaq vjedhje te inceniratorët vetëm ai post të shpëton nga burgimi i përjetshëm.

Ben Dardha tundi kokën, por e tmerron e ardhmja nëse nuk e votojnë.

-Do arratisem.Tani jam mësuar të jetoj vetëm,-foli me zë të ulët dhe vështroi rreth e qark i frikësuar./CNA.al

Bibilushi i Dardhës hyn në fjalorin e Gjuhës Shqipe

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bilbilushi shpall kandidaturën për President

Bibilushi thërret policinë në Dardhë

 

Lajmet e fundit nga