LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi thërret policinë në Dardhë

20 Prill 2022, 07:47, Satire Politike CNA

Në çdo dy orë sirenat prishin qetësinë e fshatit. Ndalojnë te vila, trokasin aty dhe pas ca minutash u del Bibi. I thinjur, i kërrusur dhe duke tundur një shkop para policëve.

Do ju vras, do ju shfaros!

Policët e kapin nga krahu.

Qetësohu, qetësohu. Ne jemi patrulla që na more ti në telefon. Kush të kërcënon?

Më kërcënon fshati. Komplet fshati. Edhe fqinjët dhe ata më larg.

Po çfarë të thonë?

-?Më thonë hajdut. Po unë jam shkrimtar. Dhe në kam vjedhur romane ia kam vjedhur gjyshit?,-shfryn ai.

Atë çast sa afrohet një banor Ben Dardha ulurin:

Ja, ky më quan grabitës. Kapeni!

Policët nuk arritën ta pyesin se banori foli vetë:

-Hajdut je vetë Bibilush, mbaje. Dhe përveç se ke grabitur toka, pyje e burime po fut në sherr gjithë fshatin. Ja, po nxjerr fakte.

Po Beni atë çast hyri brenda. Policët u çuditën. Ky dhe na thërret e na le si hu gardhi para vilës. Nga ky hall i nxori Paskal hidrauliku.

O policë të nderuar, hajdeni ndonjë ditë ose me makinën e burgut, ose me makinën e spitalit. Na e hiqni këtë Bibilush se ndryshe gjithë fshati do shpërngulet. Ky është virus i tmerrshëm. Që le pasoja në breza?/CNA.al

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

Lajmet e fundit nga