LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bilbilushi shpall kandidaturën për President

21 Prill 2022, 07:10, Satire Politike CNA

Mblodhi fshatin sot e aty te burimi dhe i pyeti:

-Ore, a bëj unë për President?

Po,-u gëzua fshati se menduan, që ai do e thyente qafën në Tiranë e do i linte rehat.

Mund ta firmosni atëherë kërkesën e t?ja nisim Ramës?-pyeti Beni.

Po,-thanë sërish fshatarët dhe u sulën te letra që mbante ai në dorë. Për tre minuta e firmosën të gjithë.

Bibilushi i kënaqur po lexonte letrën që firmosi fshati, ashtu krenar mbi sofatin e çezmës.

I nderuar zoti Rama dhe ju deputetë! Më votoni mua për President se jam i pasur tani dhe premtoj që nuk do vjedh.

Do firmos çdo gjë që do më dërgoni dhe kryesorja do banoj e punoj në Dardhë.

Ndërtesën e Presidencës në Tiranë rrënojeni si Teatrin e ndërtoni atje një kullë që ta ketë zili bota.

Mos harroni të më dërgoni ca policë të më ruajnë mua dhe pronat.

Fshati sa dëgjoi se ai do banonte atje iu sul me presh ndër duar, po Bibilushi kishte rrëshqitur brenda vilës ashtu si breshka brenda zhguallit të vet./CNA.al

Lajmet e fundit nga