LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi bëhet fotograf

25 Prill 2022, 09:29, Satire Politike CNA

Ashtu si Miti Kecka dikur në Korçë, thotë ai me ironi. Ka një aparat japonez, e hedh në krah e del nga shtëpia me vrap.

Tentoi të niste punë te Koha Jonë, po Niko e ka kthyer on line. Nuk rri dot para kompjuterit, tha Arben Dardha ndaj kapi aparatin fotografik.

Ca ditë te Skënderbeu duke u bërtitur njerëzve, bëni një foto te xhaxhi, hajde te xhaxhi. Po nuk ia vari kush.

Nxori ca pensionistë, ata nuk ia blenë e u tërbua. Instikti nuk e la pa gjë. Bëri një plan efikas.

Të shkoj andej nga Iba dhe Petrela, vendosi. Do ngujohej para një moteli e fap do ia shkrepte çdo çifti që do hynte e do dilte që atje.

E kishte ëndërr të kapte ndonjë ministër, qoftë dhe zv/ministër. Ka ditë që rri pas një gëmushe të madhe. I maskuar. Pret si ai qeni i gjahut. Ka shpresë. Në se nuk fut në foto ndonjë me pozitë do kapë patjetër ndonjë biznesmen. Se atyre te ajo punë u rri mendja. E më pas di Bibilushi si t?ua verë gjobën. Shtrëngon aparatin fotografik dhe i jep zemër vetes: ?Shantazhi nuk të lë pa bukë, byrazer!?/CNA.al

Bibilushi kërkon të bëhet prefekt i Korçës

Bibilushit iu ngrit mendja për President

Bibilushi i Dardhës hyn në fjalorin e Gjuhës Shqipe

Bibilushi thërret policinë në Dardhë

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

Lajmet e fundit nga