LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi i shkruan letër Ramës

28 Prill 2022, 11:14, Satire Politike CNA

Ka kohë që i bën sms, por Edvini nuk ia var. Ndaj nuk duroi më. Mori tabletin, doli te ballkoni i vilës dhe ia qëndisi.

?O armik miku im Rama!Nuk po të bëj letër nga urrejtja dashurore për ty. Po të shkruaj se më nervozoi e më mërziti ky dreq peticioni kundër ambasadores amerikane. O burrë, o burrë, mos thuaj poshtë e lart se e ka nxitur Saliu.Se del që ai paska pro vetes aq e aq intelektualë? 7. 000 deri tani. Kështu po ia fut vetes, po del lakuriq që ty të ndjek veç Tualeti dhe Tigri.

Të këshilloj që t?i thuash ambasadores se këtë peticion e ke organizuar ti që të bëhemi dhe ne evropianë, thuaji. Si Greqia e Franca që s?pjerdhin për Amerikën. Nëse ajo nuk të beson ti provoja duke stopuar firmat.

Si do i stoposh? Ja të të mësoj unë Arben Dardha. Nxirr një ligj që lejohet çdo peticion ama për çdo firmë duhet aprovim nga a-albania. Aty vendos gardh. Lejo 2 e ndalo 200. Kështu shuan çdo peticion.

I shtrenjti, i urryeri im, dil një natë këndej nga Dardha të flasim dhe për Presidentin. Për mua bëj Vjollcën e Top-it. Më kthe mua prapë drejtor në tv që të mbroj ty, Qeverinë dhe veten për inceniratorët, se ashtu ngadalë si breshka, ama SPAK po na afrohet te dera. Një trokitje larg e kemi. Më hollësisht flasim sy më sy.

Të pres, Bibilushi?./CNA.al

Bibilushi kërkon të mësojë studentët e gazetarisë si të shpifin

Bibilushi hap zyrë juridike në Dardhë

Bibilushi bëhet fotograf

Arben Bibilushi kumtesë në Kongresin e Partisë/ Si fitojmë ne plehrat

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

Bibilushi kërkon gjysmën e pasurisë së Blendi Fevziut

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

Bibilushi thërret policinë në Dardhë

Bibilushi i Dardhës hyn në fjalorin e Gjuhës Shqipe

Bibilushit iu ngrit mendja për President

Bibilushi kërkon të bëhet prefekt i Korçës

Lajmet e fundit nga