LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas dy orësh, mbyllet protesta para Kryeministrisë

14 Mars 2022, 17:58, Aktualitet CNA
Pas dy orësh, mbyllet protesta para Kryeministrisë

Pas gati dy orësh është mbyllur protesta para Kryeministrisë. Tubimi nisi në orën 17:00 për të vijuar deri në orën 18:50.

Me qindra qytetarë, dolën për të gjashtën ditë rresht në shesh ku kundërshtuan rritjen e çmimit të karburantit dhe produkteve ushqimore.

Pasi morën fjalën disa prej aktivistëve dhe qytetarëve, protestuesit nisën marshimin në drejtim të sheshit Skënderbej.

Ata paralajmëruan se nuk do të ndalen, derisa të arrihen të plotësohen kërkesat e tyre./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga