LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ne po mbajmë turpin, ju na siguroni bukën!”/ Protestuesit ‘masakrojnë’ Ramën

14 Mars 2022, 16:41, Aktualitet CNA
“Ne po mbajmë turpin, ju na siguroni bukën!”/ Protestuesit

Qindra qytetarë në Tiranë kanë dalë sot sërish në protestë kundër rritjes së çmimeve.

Protesta ka patur edhe në Shkodër, ku qytetarët me pankarta në duar ata i bëjnë thirrje qeverisë të ulë taksat dhe ta kthejë Shqipërinë në një vend ashtu si gjithë shtetet europiane.

Në disa prej pankartave të tyre shkruhej:

?E duam Shqipërinë si gjithë Europa?;?Kush shko në koncertin e Malumës është nder i kombit, kush shkon në protestë është turp i kombit?

Epike ishte dhe një nga pankartat në këtë protestë ku me ironi shkruheshin fjalë në emër të Qazim Mulletit: ?Boll protestu?t mër qafira, se na morët ftyrën! S?bo robi si shpirt i keq për dy pare, n?koh? lufte.

?Do e hamë turpin me bukë zoti kryeministër. ?Ne po mbajmë turpin, ju na siguroni bukën!?

Lajmet e fundit nga