LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salianji i kërkon dorëheqjen/ ‘Basha është humbës, nuk përcakton kush vjen pas tij’

13 Mars 2022, 20:15, Aktualitet CNA

Deputeti demokrat Ervin Salianji, përmes një statusi në rrjete sociale shprehet se Basha duhet të dorëhiqet pasi ai është kthyer në problem në PD.

Salianji shkruan se në politikë humbësi duhet të largohet dhe nuk mundet as të përcaktojë se kush do të jetë pas tij.

?Dorëheqja është akt i ndërgjegjes por dhe normë morale e pashkruar në politikë, çdo humbês largohet dhe as mendon dhe as mund te imagjinohet që humbësi të caktojë se kush do jetë pas tij! Historia na tregoi se përzgjedhja e pasardhësit sjell vetëm dështim!

Zgjedhjet nuk i humbên demokratët, ata dhe elektorati i djathtë refuzuan Lulzim Bashën,  shoqëria e braktisi po ashtu! Për interes të Partisë Demokratike shumica e gupit parlamentar kërkoi dorëheqjen e tij, duke e identifikuar atë si problemin! Vota ishte kundër tij!?/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga