LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ ‘Male’ me rërë nxirren nga deti për të ndërtuar plazhet në Durrës

13 Mars 2022, 16:57, Aktualitet CNA

Megjithëse ndodhemi disa muaj para nisjes së sezonit turisti, në bregdetin e Durrsit, ka nisur zaptimi i atyre pak hapsirave publike.

Në një video të siguruar nga CNA.al, shikohet se si përgjatë vijës bregdetare tek rezidencat e oligarkëve, pranë Royal Resort, Prestige Resort, dhe Hotel Kastratit, nga deti janë nxjerrë male me rërë.

Rëra është bërë duna duna, për të rregulluar plazhin kur uji të tërhiqet.

Për më shumë, flasin pamjet e mëposhtme./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga