LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama ik, boll na vodhe”/ Protestuesit zhvendosen tek Kryeministria

13 Mars 2022, 10:22, Aktualitet CNA
“Rama ik, boll na vodhe”/ Protestuesit zhvendosen tek Kryeministria

Pas mbledhjes tek Sheshi ?Skënderbej?, protestuesit janë drejuar për tek Kryeministria.

Ata vijonë me thirrje ?Rama ik? dhe me pankarta në duar kërkojnë uljen e çmimeve të naftës dhe produkteve ushqimore, duke iu drejtuar me shprehjen ?boll na vodhe?.

Kjo është dita e pestë që qytetarët nga qytete të ndryshme të Shqipërisë janë ngritur në revoltë kundër qeverisë duke kërkuar uljen e çmimeve të naftës dhe produkteve ushqimore.

Ata kanë kërkuar që në këtë protestë të qytetarëve të mos bëhen pjesë politikanët, pasi kjo është vetëm protesta e qytetarëve./ A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga