LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis protesta në Tiranë/ Qytetarët vijojnë thirrjet për uljen e çmimeve

13 Mars 2022, 10:06, Aktualitet CNA
Nis protesta në Tiranë/ Qytetarët vijojnë thirrjet për

Ka nisur dita e pestë e protestës kundër rritjes së çmimeve të naftës dhe të produkteve ushqimore.

Protestuesit janë mbledhur tek Sheshi “Skënderbej”, ku vijojnë me thirrjet për tu plotësuar kërkesat e tyre për heqjen e tvsh-së dhe uljen e çmimeve.

Prej ditësh, pothuajse në të gjitha qytetet e Shqipërisë, kanë vërshuar protestat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga