LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çudia me ‘kurtizanët’ e Bashës/ Pas përjashtimit, i kërkojnë largimin Berishës

12 Mars 2022, 17:20, Aktualitet CNA
Çudia me ‘kurtizanët’ e Bashës/ Pas

Pas humbjes së turpshme në zgjedhjet e 6 marsit, një pjesë e ?të besuarve? të Lulzim Bashës pretendojnë se i kanë kundër dhe kërkojnë largimin e tij.

Në mbledhjen e sotme në selinë blu, pakica e Lulit, ka vendosur dhe kushte.  Ata janë shprehur se duhet të bëjnë një hap pas edhe Luli edhe Berisha në mënyrë që të bëhen zgjedhje në parti.

Mes emrave që janë shprehur se Luli e Berisha duhet të bëjnë pas, janë edhe sekretari i përgjithshëm Gazment Bardhi.

Pas mbledhjes së grupit parlamentar, Bardhi ka dalë në një deklaratë për mediat, ku është shprehu: Na duhet nje zgjidhje që qetëson demokratët dhe që i bën bashkë. Pra, vendimi për Sali Berishën nuk mund të zhbëhet. Këtu kemi qenë të gjithë dhe e kemi mbeshtetur. Tërheqja juaj dhe e Sali Berishës mund të përbashkojë, dhe mund të jap një shans për zgjidhje.

Basha është shprehur i gatshëm për këtë gjë, ndërkohë që pakica e këtij të fundit pret një vendim nga Berisha, i cili në zgjedhjet e 6 marsit arritit të merrte një nga bashkitë  më të mëdha, atë të Shkodrës dhe doli i dyti në bashkitë e tjera.

Megjithëse Berisha nuk ka asnjë pozicion në PD dhe nuk ka nga çfarë të jap dorëheqjen, sipas Gaz Bardhit problemi në PD qenka vendimmarrja e Bashës për të përjashtuar Berishën.

Ikën Basha me dorëheqje, por Berisha nga se duhet të ikë!? Lulzim Basha pretendohet se e ka përjashtuar nga grupi parlamentar dhe çdo lloj funksioni në PD. Nga mbështetja që i japin demokratët! Apo e kuptuan pas 6 muajsh që po shkatërrojnë PD dhe tani na doli që problem qeka përjashtimi Sali Berishës dhe nuk thonë asnjë fjalë për humbjen.

Interesi i PD nuk janë as Gaz Bardhi e as lulzimsat e vegjël./CNA.al

Lajmet e fundit nga