LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qytetarët nuk dorëzohen/ Nesër do të zhvillohet protesta e radhës, zbardhet ora

12 Mars 2022, 12:20, Aktualitet CNA
Qytetarët nuk dorëzohen/ Nesër do të zhvillohet protesta e

Nga bulevardi para Kryeministrisë ku po protestohet kundër rritjes së çmimeve, është lajmëruar se do të ketë sërish protestë nesër në orën 11:00.

Ka qenë aktivisti Mirgen Qiraxhi i cili tha se qytetarët do të vazhdojnë protestat dhe do të mblidhen sërish nesër nga sheshi ?Skënderbej? për te Kryeministria.

Qytetarët kështu janë duke protestuar në ditën e katërt lidhur me rritjen e madhe të çmimeve të naftës ditët e fundit në vend.

Ata kërkojnë ndërhyje nga qeveria tek taksat e naftës dhe tek çmimi në mënyrë që të ulet./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga