LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"I jam bashkuar protestët për gjyshërit tanë"/ Aktori Çela: Është protestë e popullit, jo politikës

12 Mars 2022, 11:09, Aktualitet CNA
"I jam bashkuar protestët për gjyshërit tanë"/

Mes personazheve të cilët i janë bashkuar protestës kundër rritjes së çmimeve, është edhe aktori i humorit Irgen Çela. Ai ka deklaruar se arsyeja që i është bashkuar protestës është fakti që është një protestë qytetare dhe për kushtet e vështira ku jetojnë qytetarët.

?Jam pjesë e kësaj proteste se është e popullit dhe jo e partive politike. Ftoj personazhet publikë se së pari jemi qytetarë. Jam këtu për pensionistët që nuk ndezin dot kaloriferin se i vjen fatura e lartë, që kanë frikë të futen në market se është rritur çmimi i të gjitha produkteve. Për të gjithë prindërti e gjyshërit që kanë punuar gjithë jetën e nuk kanë marrë asgjë?, deklaroi ai./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga