LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqiptarët mbushin sheshet kundër rritjes së çmimeve/ Sot protestë para Kryeministrisë

12 Mars 2022, 07:44, Aktualitet CNA

Për tre ditë me parë janë zhvilluar protesta të shumta nga qytetarët në thuajse në të gjithë qytetet e vendit pas rritjes së çmimeve për ushqimet dhe të karburanteve.

Qytetarët, jo vetëm në kryeqytet, por edhe në shumë qytete të tjera të vendit, janë organizuar në protesta masive, kundër rritjes së çmimit të naftës, të produkteve ushqimore dhe taksave.

Protesta janë organizuar në Tiranë, Lushnje, Durrës, Fier, Mirditë, Bulqizë, Korçë, Shkodër dhe në shumë qytete të tjera.

Gjithashtu ka pasur edhe përplasje me Policinë e Shtetit.

Ndërkohë në kuadër të këtyre protestave këtë të shtunë në orën 11:00 është paralajmëruar një protestë masive para Kryeministrisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga