LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk jeni i përjetshëm në detyrë”/ Ylli Dylgjeri apel Gledis Nanos: Merrni masa ndaj dhunuesve të protestuesve

11 Mars 2022, 20:57, Aktualitet CNA

Analisti Ylli Dylgjeri i ka bërë thirrje drejtorit të Policisë së Shtetit Gledis Nano që të reagojë dhe të marr masat ndaj policëve që kanë ushtruar dhunë ndaj protestuesve.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Dylgjeri shkruan se dhuna është e patolerueshme dhe reagimi duhet të jetë i menjëhershëm, pa qenë vonë.

?Zoti Ministër i Brendshëm!

Policia po sillet dhunshëm me qytetarët protestues. Pamjet live në media tregojnë se po shkelen dhunshëm të drejtat civile e qytetare.

Ju jeni Ministër civil. Ndërhyni me autoritetin që ju jep ligji. Ndërhyni sot. Nesër është vonë. Jeni edhe djalë Tirane. Keni dhe mjekër burri.

Mos u turpëroni.

Mos u kriminalizoni!

Nuk jeni i përjetshëm aty.

Uroj të më mirëkuptoni.

Lerjani Kryeministrit ta mbajë edhe këtë dhunë. Ligji do veprojë një ditë. Historia do T’ju kujtojë?, shkruan Dylgjeri./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga