LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk iu duam këtu”/ Binaj-politikanëve: Mos e prishni protestën me ngjyrat e shpëlara të partive tuaja

11 Mars 2022, 20:36, Aktualitet CNA

Aktori Florjan Binaj iu ka bërë thirrje politikanëve të qëndrojnë larg protestës të qytetarëve, duke kërkuar të mos e prishin me ngjyrat e shpëlara të partive të tyre.

Binaj deklaron se kjo është protesta e qytetarëve për qytetarët dhe nuk duan prezencën e asnjë figure politike.

?Kjo protestë nisi nga qytetarët për qytetarët! Çdo anëtar partish, deputet, ish deputetë, ish ministra, e lloj lloj ish-rash nuk i duam këtu sepse edhe prej tyre jemi në këtë pikë!

Rrini larg dhe mos e prishni këtë protestë qytetare me ngjyrat e shpëlara të partive tuaja!Ne i përkasim vetëm ngjyrave kuq e zi të flamurit shqiptar!!?, shkruan Florjan Binaj në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga