LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bllokohet autostrada Tiranë-Lezhë/ Protestuesit përplasen me policinë

12 Mars 2022, 09:39, Aktualitet CNA

Në pritje të nisjes së protestës kombëtare në Tiranë, qytetarët e Lezhës kanë nisur protestën në qytetin e tyre, kundër rritjes së çmimeve të naftës dhe produkteve ushqimore.

Situata është e tensionuar, ndërsa qytetarët kanë bllokuar qarkullimin e automjeteve në autostradën Tiranë-Lezhë. Kjo ka sjellë edhe përplasje mes protestuesve dhe policisë. Një tjetër rrugë e bllokuar nga qytetarët e Lezhës, është ajo Lezhë-Laç, pranë kryqëzimit të Shënkollit. / CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga