LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nesër përpara Gjykatës së Tiranës"/ Kalaja ofron ndihmë ligjore falas për protestuesit e arrestuar

12 Mars 2022, 11:21, Aktualitet CNA

Protestës së qytetarëve i është bashkuar ditën e sotme edhe avokatja Adriana Kalaja. Në fjalën e saj, Kalaja ka ofruar përfaqësim ligjor falas për të gjithë personat e arrestuar nga policia. Ajo i ka bërë thirrje kolegëve në gjykata e prokurori, të jenë të drejtë e të ngrihen në nivelin e detyrës së tyre.

?Jemi këtu edhe për familjet e Policisë së sShtetit se çmimi është i njejtë edhe për ata. Nesër nis procedimi për të arrestuarit në këto p[rotesta. I bëj thirrje të gjithëve, nëse familjarët e tyre janë të pa përfaqsuar nga një avokat, e para unë dhe të gjithë miqtë e mi jemi të gatshëm t?i përfaqësojmë falas. I bëj thirrje Prokurorisë e Gjykatës të ngrihen në nivelin e detyrës dhe djemtë e vajtzat e arrestuar në mënyrë antiligjore të lirohen e të shkojnë pranë familjeve?, deklaroi ajo.

Kalaja bëri thoirrje që nesër qytetarët të mblidhen përpara Gjykatës së Tiranës.

?Të gjithë nesër të shkojmë tek Gjykata e Tiranës e të kërkojmë të drejtata tona?,përfundoi ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga