LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi i fortë përpara Kryeministrisë/ Në 4 ditë protestë asnjë polic nuk është prekur

12 Mars 2022, 10:38, Aktualitet CNA

Qytetarët po japin mesazhe të fuqishme përpara zyrës së Kryeministrit Edi Rama me megafon në këto momente.

?Në katër ditë proteste, – tha njeri nga aktivistët, –  asnjë polic nuk është prekur me dorë, asnjë xham nuk është thyer, asnjë qytetar nuk është cenuar nga protestuar, por 140 të rinj janë shoqëruar. Ky kryeministër që i vë hekurat, dyerve, duhet ta dijë se luftën nuk e kemi me karrigen, as me atë kërpudhën aty, por për dinjitetin tonë, për shtëpinë tonë.?

Fjala e aktivistit është ndërprerë disa herë nga thirrjet ?poshtë qeveria?.

Më tej, ai ka vënë në dukje se çfarë abuzimesh po bëhen me qytetarët. ?Rama ju thotë se qeveria po paguan çmimin e energjisë për qytetarët, por jo, e paguani ju, dhe ajo ai.

Të ushtrojmë presionin maksimal. Të tregojmë qytetarinë tonë, të luftojmë për dinjitetin tonë. Sot do të t?ia lëmë fjalën, përfaqësuesve të komuniteteve dhe qyteteve që kanë ardhur në këtë protestë?./CNA.al

Lajmet e fundit nga