LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria bëhet”/ Gazetari thirrje për vijimin e protestave

12 Mars 2022, 11:30, Aktualitet CNA
“Shqipëria bëhet”/ Gazetari thirrje për vijimin e

Gazetari Taulant Koplikaj, është bërë pjesë e atyre që kanë ngritur zërin në protestën kombëtare sot në Tiranë. Ai është shprehur se është i lumtur që sheshi sot është i mbushur në një protestë e cila nuk është thirrur nga partitë politike, por një protestë popullit shqiptar.

?Unë sapo jam kthyer për të jetuar në Shqipëri dhe ka 1 muaj e gjysëm që jam kthyer në vendin tim. Gjendemi në një situatë të paparashikuar ku qeveria ime, më mbyt me taksa, më shton çmimet. Është vërtete e dhimbshme sesi mund të jetohet në këtë vend, por unë kam besim për të jetuar këtu bashkë me ju. Shqipëria bëhet! Jam shumë i kënaqur që ky shesh është i mbushur për të ardhmen e fëmijeve tanë e jo për politikë. Shpresoj të jemi kështu edhe në ditët në vijim?, ka deklaruar ai. CNA.al

Lajmet e fundit nga