LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet protesta përpara Kryeministrisë/ Nis zhvendosja e protestuesve

12 Mars 2022, 12:31, Aktualitet CNA
Mbyllet protesta përpara Kryeministrisë/ Nis zhvendosja e protestuesve

Mijëra qytetarë sot protestuan para Kryeministrisë, kundër rritjes së çmimeve.

Kjo është protesta e katër mbarëkombëtare, ndërsa paralelisht me Tiranën, qytetarët kanë mbushur sheshet edhe në qytetet e tjera të Shqipërisë.

Ndërkohë, protestuesit tashmë janë larguar nga Kryeministria dhe po marshojnë paqësisht drejt Ministrisë së Brendshme.

Gjithashtu protestuesit kanë paralajmëruar se nuk do të heqin dorë nga protestat.

Protesta e radhës do të mbahet nesër në orën 11:00, tek Kryeministria./CNA.al

Lajmet e fundit nga