LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita e pestë/ Korçarët vijojnë protestat kundër rritjes së çmimeve

13 Mars 2022, 11:11, Aktualitet CNA
Dita e pestë/ Korçarët vijojnë protestat kundër

Kjo e diel shënon ditën e pestë të protestës së qytetarëve kundër rritjes së çmimeve të naftës dhe ushqimeve të shportës.

Ashtu si në Tiranë, edhe në Korçë qytetarët janë ngritur në protestë. Korçarët po marshojnë nga ?Katedralja? në drejtim të Pedonales.

Kujtojmë se gjatë këtyre pesë ditëve ka pasur protesta në shumë qytete të vendit, ku qytetarët kanë bllokuar akse rrugore në shenjë revolte kundër rritjes së çmimeve.

Lajmet e fundit nga