LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fëmijët i bashkohen protestës/ “Po na u shembën shtëpitë ku do të shkojmë ne”

13 Mars 2022, 10:50, Aktualitet CNA
Fëmijët i bashkohen protestës/ “Po na u shembën

Në protestën e ditës së sotme janë bashlkuar edhe fëmijët të cilët kanë shprehur shqetësimin e tyre për shembjen e shtëpive tek “Kodra e Priftit”, pas ndryshimit të projektit.

Ata kanë akuzuar qeverinë se po vjedhin taksat dhe nëse prishen shtëpitë e tyre ata nuk kanë se ku të jetojnë.

?Po na bëni projektin e prishjes së shtëpive në Kodrën e Priftit, ku do të shkojmë ne. Ju vidhni taksat tona?, është shprehur një vajzë e vogël, teka mban në duar projektin e Unazës së Madhe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga