LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Malin e Tomorrit/ Digjen dhjetëra hektarë pyll dhe shkurre

13 Mars 2022, 16:35, Aktualitet CNA

Një zjarr ka nisur në Malin e Tomorrit në ish-komunën e Roshnikut mesditëmn e sotme. Flakët kanë përfshirë dhjetëra hektarë pyll me pisha të egra, shkurre dhe bimë.

Pasi kanë parë flakët, banorët e zonës kanë lajmëruar zjarrfëikësit të cilët janë nisur menjëherë për të shuar zjarrin.

Për shkak të terrenit të vështirë, forcat zjarrëfikëse kanë ecur në këmbë për të shuar flakët me mjetet rrethanore dhe pompa shpine./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga