LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe temperatura deri në -7 °C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

14 Mars 2022, 07:08, Aktualitet CNA

Territori Shqiptar mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku zonat e ulta dhe bregdetare vijojnë me kthjellime ndërsa kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme do të ketë në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Sipas Meteoalb, e njëjta situate e qëndrueshme meteorologjike do të vijojë në mbrëmje dhe gjatë natës.Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 13°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi permanent Lindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga