LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama po kërcënon qytetarët”/ Merkoçi akuza kryeministrit

14 Mars 2022, 17:40, Aktualitet CNA
“Rama po kërcënon qytetarët”/ Merkoçi akuza

Qytetarët janë mbledhur në ditën e 6-të para kryeministrisë aktivisti Fatmir Merkoçi u shpreh se kryeministri Edi Rama ka përgatitur një koncert me një këngëtar që shkon deri në 700 mijë euro.

Ai shtoi se kryeministri po kërcënon qytetarët me çmimin e energjisë elektrike, duke shtuar se Rama nuk e di me sa prodhohet energjia elektrike.

?Kanë nisur dhe kanë përgatitur një koncert me një këngëtar që shkon deri në 700 mijë euro. Ky është ai së bashku me Erion Veliajn. Ai do të këndojë ndërsa ne këndojmë himnin kombëtar. Sot e kemi me orë dhe nesër e kemi më tepër dhe do të qëndrojmë akoma më tepër derisa të iku. Sot ka dalë me një copë letër dhe kërcënon shqiptarët.

Edvin ti nuk e di me sa prodhohet energjia elektrike. Ti nuk e di se ato diga i ka ndërtuar ky popull, ndërsa ti ke vetëm ke vjedhur shqiptaret, ku një turbinë HEC-i punon për ty. Edvin, mos e krahaso me vendet që nuk prodhojnë energji elektrike?, tha ai./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga