LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mes lotësh/ Protestuesja rrëfen momentet e vështira në komisariat

14 Mars 2022, 17:22, Aktualitet CNA
Mes lotësh/ Protestuesja rrëfen momentet e vështira në

Vijon për të gjashtën ditë rradhazi protesta para Kryeministrisë, kundër rritjes së çmimit të naftës dhe produkteve ushqimore.

Një prej protestueseve, mes lotësh ka ka përjetuar momentet e vështira që ka kaluar në komisariat pas arrestimit, vetëm sepse kishte marrë pjesë në protestat e zhvilluara ditët e mëparshme.

Në fjalën e mbajtur para protestuasve, e reja bëri thirrje që të kishte një reagim mbarëkombëtar dhe theksoi se ato momente të përjetuara do të shlyheshin ndaj qeverisë.

?Më vjen mirë që ju shoh juve këtu. Ato ditë zoti e di se çfarë kam hequr. Ata policët janë vëllezërit tanë dhe më vjen keq për ta që duhet t?u binden disa kriminelëve që u hanë bukën. Mos harroni se në këtë dynja lahen të gjitha, do t?i lani tek fëmijët tuaj. Ju falenderoj të gjithëve për përkrahjen dhe solidaritetin. Ju lutem nesër merrni edhe dy të tjerë me vete, siç binda edhe unë prindërit e mij. Po nuk u bindët, ata do na shtypin! Këtu nuk ka parti, ai e di shumëm irë se këtu nuk ka parti. Kini parasysh ditën kur të votoni, votoni me mend përndryshe do ngelemi çdo ditë e më pak. Të gjithë rrezikojmë punën ne. Edhe ndaj administratës u bëj thirrje: Ngrihuni dreqi ta hajë, kur do çoheni? E di shumë mirë ai polici civil që më mbajti të arrestuar dhe e dinë shumë mirë se kjo do lahet një ditë. Kijeni parasysh çdo ditë kur të flini se në këtë vend po rrini për familjet dhe fëmijët askush nuk ka të drejtë të përdorë dhunë ndaj nesh?, tha protestuesja./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga