LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ndalet revolta/ Demokratët "çojnë Bashën në shtëpi": Ke marrë fund o i pabesë

11 Dhjetor 2021, 12:00, Politikë CNA

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka tentuar sot të mbajë një anti-miting para selisë blu, ndërkohë që në stadiumin ?Air Albania? mbahet Kuvendi I Jashtëzakonshëm, për shkarkimin e tij.

Gjatë fjalës së tij, Basha tentoi të justifikohë dështimet e tij, duke thënë se ?pranojmë edhe gabimet?.

Por, gjithashtu ai sërish ka sulmuar liderin historik të demokratëve, Sali Berisha, ndërsa theksoi se ?nuk do lejojë më kultin e individit?.

Por, ajo që vihet re është se revolta e demokratëve kundër Bashës, vetëm sa vijon e shtohet.

Fjala e Bashës para selisë së PD, është publikuar live edhe në faqen zyrtare të tij në rrjetet sociale, ku demokratët kanë vërshuar në komente, duke e akuzuar  si dështak, të pabesë dhe tradhëtar.

?Ik ore i pabesë, i paftyrë, i pa karakter. Lulushe Basha tradhëtove demokratët, gjithë ksëto vite dhe tani vazhdon me furca” -shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan ?E vetmja mënyrë që të shpëtosh opozitarizmin jep dorëheqjen o i mbaruar?.

Gjithashtu një tjetër shkruan ?Kuvendi sotem eshte kryesor se eshte nje pjesqmarrje e madhe. Ti ke marrë fund me ato 30 veta qe te vine mbrapa prandaj largohu. Rroftë Z. Berisha?.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

Lajmet e fundit nga